header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Záložka do knihy – milý dárek pro radost

K oblíbené knize patří i stylová záložka. Jednu takovou si můžete vyrobit i s dětmi.
14. únor není pouze svátkem sv. Valentýna, ale je to i Mezinárodní den darování knih. Skvělá příležitost, jak někoho blízkého potěšit milou knížkou. A k milé knížce se hodí i krásná záložka. Máme pro vás tip, jak si takovou záložku vyrobit třeba i s těmi nejmenšími. 

Potřebujeme:

Jak na to?

Kreslíme vidličkou

Vezmeme bílou čtvrtku a vystřihneme z ní obdélník či jiný tvar budoucí záložky. A je čas na kreslení, ovšem tentokrát bude štětcem vidlička. Namočíme ji do zelené tempery a děláme čáry na čtvrtku. Takto vyzdobený papír může připomínat jehličnatý les. Můžeme tak štětcem a hnědou temperou dokreslit třeba i větev stromu.

srdce-razitko

Razítka se zvířátky

Do lesa patří zvířátka. Ta získáme pomocí razítek. Vybraná zvířátka otiskneme na papír a po zaschnutí vystřihneme. 

Lepíme a zdobíme

Zvířátka nalepíme na čtvrtku, pro zvýraznění je můžeme ještě obtáhnout fixou. Celou záložku podlepíme barevnou čtvrtkou nebo kartonem. Děrovačkou můžeme udělat nahoře dírku a uvázat ozdobnou stuhu. Záložka je hotová.

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...