header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Veselá zapichovátka ze samotvrdnoucí hmoty

Vyrobte si s dětmi snadný zápich do květináče. Postačí vám samotvrdnoucí hmota, kreativní vykrajovátka a barvičky. Výsledek vás možná samotné překvapí – hezké, jednoduché, praktické a zábavné pro všechny děti!

Občas člověk přemýšlí, co zrovna s dětmi vytvořit a poté – co s těmi výrobky vlastně dělat… Proto mám ráda tvoření, ze kterého vznikne i praktická věc, jako třeba zápich do květináče. Z  jednoho balení samotvrdnoucí hmoty jich děti vyrobí fůru, a já mám díky tomu vždy ve skříni malý ručně vyrobený dárek, který potěší každého – ať už jdeme na návštěvu, k babičce, kamarádce nebo třeba na konec školního roku pro paní učitelku. Zápich je hezký, jde vložit do květináče stejně jako do živé kytice a radost z něj má každý 🙂

Potřebujeme:

Jak na to?

tvary ze samotvrdnoucí hmoty

Nejprve si vyválíme hmotu a pak vykrojíme tvary stejně, jako když pečeme perníky. Samozřejmě můžete z hmoty sami i něco vymodelovat, my máme raději tento – pro nás jednoduší způsob s použitím kreativních vykrajovátek.

srdce-razitko

Necháme tvary uschnout

Na sluníčku to bude třeba i za 2 hodiny, v zimě to bude trvat klidně celý den. Nezapomeňte tvary několikrát přetočit, hmota vysychá a mohla by se vám zkroutit. Pokud nechcete zapichovátko, ale přívěsek, nezapomeňte ještě „za čerstva“ udělat do tvarů dírku.

namalujeme barvami

My doma nejraději používáme barvy vodové. Hezky se do hmoty vpijí, nejsou tolik výrazné a dětské výrobky jsou o to povedenější. Samozřejmě ale můžete použít barvy akrylové, tempery, nebo jaké máte rádi. Krásně vám na výrobcích budou držet třeba i pastelové fixy.

třpytky? ano…!!!

Pokud máte doma malé holčičky, určitě nesmíte zapomenout ani na třpytky. Stačí, když výrobky zlehka natřete disperzním lepidlem (už i na namalované barvami) a posypete svými oblíbenými třpytkami. Použít ale můžete klidně i třpytková lepidla.

nalepení na špejli

Na závěr už stačí jen použít tavnou pistoli a výrobky nalepit na špejli. Můžete ještě i klidně dozdobit barevnou mašličkou jako i my.

No a máte hotovo! My vyrábíme zapichovátka i několik dnů – jeden den vyrobíme tvary jindy pomalujeme, jindy domalujeme fixou nebo použijeme třpytky. Ve výsledku pak máme velký balík zapichovátek, která moc ráda rozdáváme – všichni z nich mají upřímnou radost.

Ideální aktivita na letní dny, dovolenou nebo třeba dětský tábor!

Tak snad se nápad na jejich výrobu bude líbit i vám! Přejeme hezké tvoření!

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.