header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak letos nazdobit velikonoční vajíčka?

Taky každý rok přemýšlíte, jaká vajíčka zrovna letos připravíte pro koledníky? My to letos udělali úplně jednoduše, zkuste to s námi.

Zdobení vajíček zkrátka k Velikonocům patří. Každá rodina má jinou metodu, každý kraj jiné tradice a způsoby, jak vajíčka malovat. My letos zkusili vajíčka úplně jednoduché, aby s jejich tvorbou zvládli pomáhat i nejmenší děti.

Potřebujeme:

1. veselí zajíčci

jak na to?

Výroba tohoto roztomilého ušáka je velmi snadná. Připravíme si ouška a nožičky z pěnovky. 

Poté fixami namalujeme zajíčkovi obličej a za pomoci tavné pistole nalepíme ouška i nožičky. Můžeme pak ještě dozdobit mašličkou nebo provázkem.

Pár minut a je hotovo – a koledníci budou určitě nadšení!

srdce-razitko

2. malovaná vajíčka

jak na to?

K výrobě krásných jarních kraslic vám tentokrát postačí pouze fixy. Vajíčka lze pomalovat libovolně, podle fantazie dětí. Pokud využijete naše fixy, výhodou je, že můžete dětem obrys předkreslit a ony poté domalovat – barvy se překrývají.

Pokud máte navíc doma holčičku, určitě nesmíte zapomenout ani na třpytky – stačí vajíčko namazat lepidlem a pak namočit.

Výroba je opravdu snadná, a možná budete sami překvapeni, jak hezká vajíčka jde jen za pomoci úsměvů, teček a čárek vytvořit. 

srdce-razitko

3. stojan na vajíčka

Jak na to?

Podle šablony vystřihneme z pěnovky všechny díly, namalujeme zajíčkovi tvář a poté slepíme kroužek za pomoci tavné pistole. Tady dětem pomůžeme, zároveň si pohlídáme velikost kroužku, aby odpovídala velikosti vajíčka.

Zajíčka pak můžeme nalepit dvěma způsoby – buď hlavu na přední stranu kroužku, nohy po boku a ocásek dozadu (zajíček nese vajíčko na zádech), nebo druhý způsob – hlavu zajíčka nahoru na zadní část a tlapky dopředu – zajíček vajíčko objímá. 

srdce-razitko

4. slepička na vajíčka

jak na to?

Na závěr si ještě vyrobíme slepičku, která nám všechna vajíčka pro koledníky hezky pohlídá. Výroba je snadná, a slepička udělá spoustu parády!

Uvidíte sami, jak jí to bude slušet na vašem velikonočním stole!

Postačí jen vybarvit šablonu (my použili vodovky), vystřihnout, nalepit peříčka a slepičku nalepit na plato od vajec. 

Tak přejeme veselé vaječné tvoření a nezapomeňte nám dát zpětnou vazbu. Rádi se podíváme, co spolu s námi tvoříte 🙂

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...