header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak letos nazdobit velikonoční vajíčka?

Taky každý rok přemýšlíte, jaká vajíčka zrovna letos připravíte pro koledníky? My to letos udělali úplně jednoduše, zkuste to s námi.

Zdobení vajíček zkrátka k Velikonocům patří. Každá rodina má jinou metodu, každý kraj jiné tradice a způsoby, jak vajíčka malovat. My letos zkusili vajíčka úplně jednoduché, aby s jejich tvorbou zvládli pomáhat i nejmenší děti.

Potřebujeme:

1. veselí zajíčci

jak na to?

Výroba tohoto roztomilého ušáka je velmi snadná. Připravíme si ouška a nožičky z pěnovky. 

Poté fixami namalujeme zajíčkovi obličej a za pomoci tavné pistole nalepíme ouška i nožičky. Můžeme pak ještě dozdobit mašličkou nebo provázkem.

Pár minut a je hotovo – a koledníci budou určitě nadšení!

srdce-razitko

2. malovaná vajíčka

jak na to?

K výrobě krásných jarních kraslic vám tentokrát postačí pouze fixy. Vajíčka lze pomalovat libovolně, podle fantazie dětí. Pokud využijete naše fixy, výhodou je, že můžete dětem obrys předkreslit a ony poté domalovat – barvy se překrývají.

Pokud máte navíc doma holčičku, určitě nesmíte zapomenout ani na třpytky – stačí vajíčko namazat lepidlem a pak namočit.

Výroba je opravdu snadná, a možná budete sami překvapeni, jak hezká vajíčka jde jen za pomoci úsměvů, teček a čárek vytvořit. 

srdce-razitko

3. stojan na vajíčka

Jak na to?

Podle šablony vystřihneme z pěnovky všechny díly, namalujeme zajíčkovi tvář a poté slepíme kroužek za pomoci tavné pistole. Tady dětem pomůžeme, zároveň si pohlídáme velikost kroužku, aby odpovídala velikosti vajíčka.

Zajíčka pak můžeme nalepit dvěma způsoby – buď hlavu na přední stranu kroužku, nohy po boku a ocásek dozadu (zajíček nese vajíčko na zádech), nebo druhý způsob – hlavu zajíčka nahoru na zadní část a tlapky dopředu – zajíček vajíčko objímá. 

srdce-razitko

4. slepička na vajíčka

jak na to?

Na závěr si ještě vyrobíme slepičku, která nám všechna vajíčka pro koledníky hezky pohlídá. Výroba je snadná, a slepička udělá spoustu parády!

Uvidíte sami, jak jí to bude slušet na vašem velikonočním stole!

Postačí jen vybarvit šablonu (my použili vodovky), vystřihnout, nalepit peříčka a slepičku nalepit na plato od vajec. 

Tak přejeme veselé vaječné tvoření a nezapomeňte nám dát zpětnou vazbu. Rádi se podíváme, co spolu s námi tvoříte 🙂

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...