header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Velikonoční přáníčka

Velikonoční přání vyrobená spolu s dětmi jsou velmi milou pozorností, která potěší každého příjemce. Zkuste si nějaké vyrobit spolu s námi!
Dostat SMS, email či FB zprávu s přáním hezkého prožití svátků je dnes běžné. Naproti tomu dostat do poštovní schránky přání, a ještě vlastnoručně vyrobené, to se dnes už vidí jen zřídka. A je to velká škoda! Pojďme to letos společně o Velikonocích změnit! Veselé přáníčko vyrobené dětmi potěší zaručeně každého – od babičky po kamarádku…

Máme pro vás hned 3 jednoduché nápady 🙂

 

1. Přání se zajíčkem

jak na to?

Postup je vlastně více než snadný, s výrobou mohou pomáhat klidně děti od 2 let. Nejprve si přichystáme pozadí našeho přání. Klasický papír A4 přeložíme napůl, přestřihneme a poté přehneme. Můžete nalepit klidně více barev na sebe, aby vám vzniklo barevné pozadí.

srdce-razitko

Přichystáme zajíčka

Šablonu obkreslíme na vybraný papír (mně osobně se moc líbí kartonový). Zajíčkovi domalujeme nebo nalepíme oči, tvář, zuby,líčka … co jen budete chtít. Na nos můžete nalepit bambulku jako my, nebo třeba knoflík, korek či korálku. Poté nalepíme zajíčka na přání, nahoru pod hlavičku vložíme ouška která můžeme buď nalepit, nebo nechat volně, aby se nám maličko zkroutila.

srdce-razitko

Dotvoříme dle fantazie

No a vlastně máme hotovo. Zajíčka a přání můžete dozdobit ještě libovolným stylem – my mu udělali fešáckou mašličku, malované pozadí kytičkami (miluji bílý křídový fix, který pole mne dodá dílu duši 😉 ) no a pokud máte doma malou princeznu, určitě nesmíte zapomenout ani na třpytky!

srdce-razitko

2. Přání s kuřátkem

jak na to?

Opět není zapotřebí hledat žádné složitosti. Na papír si obkreslíme podle šablony jednotlivé díly, vystříháme a připravíme pozadí přáníčka.

Netradiční 3D efekt

Namalujeme kuřátku obličej, a nalepíme na přání. Potom můžeme klasicky nalepit i skořápku, my se ale rozhodli pro netradiční 3D efekt za pomoci samolepicích čtverečků. Děti samolepky milují a výsledný efekt stojí za to! Stačí jen pár čtverečků nalepit na spodní stranu skořápek a nožiček.

skořápka s perličkami

Celé přáníčko můžeme libovolně domalovat (my použili tyto fixy, protože se navzájem překrývají a jde s nimi hezky namalovat bílá tečka do očí i jiné detaily). Pokud chceme vajíčko ještě ozvláštnit, můžeme použít tekuté perly, díky kterým vajíčko snadno dozdobíte (perly můžete použít třeba i na zdobení triček a zvlášť na černých to vypadá skvěle!).

Přidáme mašličku a můžeme napsat velikonoční pozdrav – přání je hotové. 

srdce-razitko
srdce-razitko

3. jednoduché Přání se slepičkou

jak na to?

A na závěr úplně jednoduché přání, se kterým dokáží pomáhat už i nejmenší děti.

Obkreslíme šablonu slepičky a přichystáme si podklad přáníčka.

Poté za pomoci klasické kancelářské děrovačky a zbytků papíru vyrobíme barevná kolečka. 

srdce-razitko

kropenatá slepička

Nyní nalepíme slepičce oko, zobák, hřebínek a celou ji natřeme lepidlem. Na slepičku pak lepíme barevné puntíky, jak se nám jen zlíbí.

Poté stačí už jen slepičku nalepit na přání a případně domalovat a dozdobit. Tadáá, za pár minut máme hotovo.

srdce-razitko

hezká obálka

Určitě nezapomeňte i hezky ozdobit obálku a můžete přáníčka poslat do světa! Ručíme za to, že všem udělají nesmírnou radost! 

Doufáme, že jsme vás inspirovali, a teď už zbývá jen přichystat nůžky, papír a začít tvořit! Nezapomeňte nám pak vaše výrobky vyfotit a napsat, jak se vám naše nápady líbily i do naší FB skupiny!

Tvoření s dětmi a aktivity inspirované montessori

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...