header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Velikonoční hry s dětmi

Jak strávit jarní dny spolu s dětmi hrou venku? Připravili jsme pro vás malou inspiraci 🙂

Známe to všichni. Velikonoční koledování je krásná tradice, ale těch sladkostí, které děti dostávají za odměnu je podle mého názoru až příliš. Proto se vždy snažím, aby v balíčku byla i nějaká drobnost, která děti potěší, ale zároveň rozvíjí. Připravila jsem pro vás pár nápadů, čím můžete své balíčky obohatit – a děti to určitě uvítají!

Velikonoční aktivity

malované tradice

Pokud máte rádi tradiční velikonoční zvyky a symboly, určitě se vám bude líbit rozsáhlý soubor PDF aktivit Malované jaro. Překrásné ilustrace ukazují jarní a typicky české velikonoční motivy, díky kterým si můžete zahrát stínovanou, kolíčkovanou, skládat obrázky nebo vybarvovat. Ale také mnohem víc.

Obrázky krásně navádějí k poznávání a povídání si o jarní přírodě. Soubor navíc obsahuje plakát, který si můžete vystavit, nebo jej pojmout formou jarní bojovky – co vše letošní jaro musíte společně stihnout. Upéct beránka, uplést pomlázku, najít motýla… Ve fantazii se meze nekladou a věříme, že ať už venku nebo doma, tyto aktivity se budou dětem líbit!

PDF najdete zde:

https://www.hravameli.cz/malovane-jaro-plakat–karticky–aktivity-pdf/

srdce-razitko

Vydejte se na cestu za pokladem

Co třeba s vílou?

Cesty za pokladem jsou jednou z nejoblíbenějších her a pro nás dospělé ideální motivací k tomu, abychom děti zabavili na procházce venku. Nebo je k ní motivovali.

Víla Sněženka je víla, které můžete spolu s dětmi pomoci probudit jaro (a že už by letos konečně opravdu mohlo nastat). Na vaší cestě vás čeká řada úkolů s jarní tématikou, jako poznávání kytiček, přiřazování mláďat nebo stavění sluníčka. Na konci stezky může děti čekat i malý poklad, to už záleží jen na vás! A nebojte, určitě to není jen pro holčičky!

Stezku najdete zde:

https://www.hravameli.cz/jarni-stezka-probud-jaro-s-vilou-snezenkou-/

srdce-razitko

Namalujte společně kamínky

…a vezměte je s sebou na výlet!

Všichni jistě známe tu dětskou radost, když malovaný kamínek na výletě najdou. Krásný projekt! Jenomže zvláště těm malým dětem se hodně těžce vysvětluje, že musí kamínek poslat zase dál…

Proto můžete, stejně jako my, namalovat pár kamínků a vzít je společně na váš velikonoční výlet (na rozhlednu, do zoo, na hřiště,..) a nechat tam pro radost dalším dětem! Vaše děti se zabaví u malování a jiným dětem udělá nález takového pokladu určitě radost!

Na malování můžete vybírat potřeby tady: Malování na kameny

srdce-razitko

Zahrajte si hru s králíčkem

Najděte mrkvičky

Ať u doma nebo venku, stačí jen vystříhat mrkvičky a zajíčka nalepit na kelímek od jogurtu. A hra může začít!

Děti mohou mrkvičky hledat a krmit s nimi zajíčka, nebo mohou soutěžit kdo jich najde víc. Nejmenší děti bude bavit jen vkládat mrkvičky do úst – věřte nebo ne, hra zabaví děti na dost dlouho 🙂

ZDARMA si ji můžete stáhnout zde.

Přejeme krásné Velikonoce plné her!

srdce-razitko

Velikonoční hry v PDF

Hra s tématem Velikonoce přesně na míru dětem, které baví čísla. Ke hře potřebujete hrací kostku a pastelky.

Vytiskněte, vystříhejte a rozmístěte vajíčka po lese, zahradě nebo parku. Spolu s krepákem můžete vytvořit delší stezku s 12 úkoly a pokladem anebo si užít domácí bojovku. 

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...