header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Velikonoční bramborová razítka

Velikonoční bramborová razítka a jejich výroba, mě mile překvapila. Šlo to velmi lehce a výsledek byl skvělý. Zkuste je taky.

Bramborová razítka jsou mezi dětmi velmi oblíbená. Skvěle se drží, lehce se tiskají a pokud použijete prstové barvy, tak je i veselo při barvení razítka. Toto razítko je vhodné už od jednoho roku, pokud zvolíte nezávadné barvy. Malinké děti si procvičí úchop, větší zase přesnější tiskání.

 

Potřebujeme:

  • bramboru ve tvaru vajíčka
  • nůž či nástroj na vyřezávání a rytí
  • prstovou barvu či temperu

Jak na to?

Krok 1

Bramboru podélně rozkrojíme a vyřežeme do ní tvary. Podélné rýhy, cik cak rýhy či uděláme díry. Nebojte se udělat hluboké rýhy a záhyby. Vypadá to děsivě, ale ve výsledku je to skvělé.

Krok 2

Vezměte papír a barvy. Nechte děti tiskat a tvořit. Čím menší děti, tím větší papír. Já jsem otevřela prstové barvy a nechala jsem Amálku nanášet barvu pomocí štětce. Osvědčilo se mi to více než prstíkama. Asi se nerada špiní barvou, i když vždy to dopadne, že je barva všude.

Krok 3

Vajíčka buď můžete vystřihnout a udělat z nich girlandu či dekoraci nebo nechat jako dekoraci vcelku. 

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...