header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Tvoření s dětmi pro maminku – krabička

To to tvoření je dárkem pro vás milé maminky. Je to dárek - krabička, kterou s dítětem vyrábíte společně. Poté si ji můžete naplnit čímkoliv budete chtít!
hulka

Svátek matek je den věnovaný nám maminkám. A že si to zasloužíme! Toto tvoření je oslavou vás jako maminky i vaším dárkem!

Jak na to?

Příprava

Vystřihněte si vámi namalovanou nebo vytištěnou šablonu krabičky

Na kratší stranu si namalujte obličej. Nechte děti přemýšlet o tom, co dnes budeme tvořit, proč má dnes papír jiný tvar? Bude to panáček? Panák na skákání? Vytvoříme krabičku!

Otázky

Ke každé straně krabičky pro Vás máme jednu inspirativní otázku na Den matek:

Jak se jmenuje tvá maminka?

Napiš a ozdob její jméno.

Menším dětem napíšeme počáteční písmeno, děti ho obtáhnou, vybarví.

Jak vypadá tvoje maminka?

Jakou má barvu očí a vlasů?

Jakou barvu má maminka ráda?

Koho má maminka ráda?

S kým maminka ráda tráví čas?

Namaluj kytičku pro maminku

Menším dětem kytičku nakreslíme, ony vybarvují.

Namaluj obrázek pro maminku

Co má maminka ráda? Jaký obrázek by ji potěšil? Menším dětem můžeme namalovat srdíčko.

Pokud se vám otázky nehodí vymyslete si jiné, nalepte si na kostku fotky, namalujte členy rodiny,… Anebo tvořte s dítětem a odpovídejte na otázky o své mamince. Svátek matek je především svátkem rodiny. 

Nakonec si okraje krabičky potřete lepidlem a složte. Můžete kostku zalepit úplně nebo poslední díl nechat volný na dárek pro Vás ke Dni matek.

S dětmi mladšími 3 roky nemusíte z šablony krabičku skládat. Obrázky jsme jen přeložili a vznikla skládanka.

Líbí se vám jak Vás Vaše dítě vidí?

U nás doma

Když jsme pro vás tuto aktivitu na Den matek doma připravovali, Marek se plně soustředil na tvorbu toho, co má jeho maminka ráda a neposlouchal instrukce. Nevadí, trefil se. Nakreslil všechny tři naše děti, mého muže, kočku, růžovou barvu. 

Více dětí

Podruhé už nám to šlo lépe. Pokud máte více dětí, doporučuji si udělat tuhle krásnou chvilku s každým z nich. Cílem aktivity je populární “bytí v přítomnosti”, naladit se na dítě, komunikace. Vypusťme z hlavy dnešní večeři, úklid a plány na víkend, pojďme si s dětmi povídat! Určitě si s dětmi povídáte celý den. Pozorujte se, většinou jsou to spíš instrukce, co by dítě dělat mělo a nemělo. Tohle povídání je za odměnu, oslavou svátku matek. A právě povídání u dětí rozvíjí fantazii, slovní zásobu.

Doporučujeme z e-shopu

Další příspěvky

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...