header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Tvoření, rituály a letní slunovrat

Využijte sílu, který letní slunovrat nabízí. Energie letního slunovratu vybízí k tvoření, rituálům a oslavě slunce. Jak můžete oslavit slunovrat? Inspiraci najdete v článku.

Letní slunovrat

Tento rok nastal slunovrat 21.6. 2021 v 5,32. V den slunovratu je magická síla slunce na vrcholu. Není se čemu divit, když je nejdelší den a nejkratší noc. Síla je cítit několik dní před slunovratem i několik dní poté. Využijte tento magický den k rituálům, tvoření či setkání. 

Letní slunovrat je propojen s elementem vody, využijte sílu některé z řek. Většina řek nese ženské jméno ( podle dříve uctívaných bohyní). Naše nahá letní koupel byla v Jizeře

Tvoření s dětmi

Vytvořte s dětmi slunce a doprostřed postavte svíčku. Využít můžete naše přírodní svíčky, které jsou vyrobeny jen z přírodních materiálů. Je jedno čím slunce budete malovat, jestli použijete temperové barvy, akrylové barvy, prstové barvy nebo vodové barvy. My jsme použili prstové barvy.

Zapalování ohňů

Je tradiční oslavou slunovratu. My jsme tentokrát oheň vynechaly, protože bylo velké sucho. Svíčku si můžete zapálit doma a odevzdat ohni vše, co vám už neslouží. 

Naší domácí tradicí jsou i přání a plány do dalšího ročního období, které píšeme na papírky. Společně a tím, co chceme zanechat v období minulém, pálíme.

Zapalte si s dětmi přírodní svíčku, obklopte ji bylinkami, letními kytičkami a poslouchejte přání dětí.

V ohni se také pálily různé symboly a i se oheň přeskakoval na očistu těla. 

Očistná koupel v řece

Proud řeky odnese z našeho (nejlépe nahého) těla vše, co nám již neslouží, ať už je to nemoc, strach nebo staré myšlenkové vzorce.

Společné tvoření – pletení věnečků

Ženy a dívky vždy pletly věnce, kam zaplétaly nejen byliny, ale i také svá přání. Je k tomu také spousta lidových písniček. Věnečky se posílaly po vodě.

Oltář slunci

V den slunovratu, můžeme vyrobit oltář slunci a poděkovat mu za jeho sílu a životodárnou energii. V tento den je slunce na obloze 16,5 hodiny, o zimním slunovratu jen 8 hodin.

Škapulíř

Natrhejte si v období slunovratu a svatojánské noci z 23.6. na 24.6. DEVATERO BYLIN ( černobýl, máta, heřmánek, devětsil, třezalka tečkovaná, pelyněk, dobromysl, žebříček, mateřídouška) .

Tento škapulíř, potom dáte na ochranu pod polštář a nebo ho nosíte u SEBE.

Bylinky se také dávaly na ochranu domu, třeba LÍPA na ochranu před zlem. 

Přejeme krásný letní slunovrat!

Další příspěvky