header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Tří králové – aktivity a tvoření pro děti

Hledáte nápady na tvoření a aktivity pro děti na téma Tři králové? Podívejte se, jak jsme si spolu s dětmi hráli a tvořili u nás. Možná vás inspirujeme.
Tříkrálová obchůzka už se u nás ustálila a je spojena s každoroční sbírkou Charity. Na koledníky u dveří a tradiční písničku se doma vždy těšíme, krom toho ale spolu s dětmi tvoříme a hrajeme si na téma betlémských mudrců celý týden. Podívejte se na naše nápady, možná vás budeme inspirovat.

Tříkrálová bábovka

kdo najde peníz?

Možná že i u vás doma je zvykem péct tříkrálovou bábovku. Není zapotřebí žádný speciální recept, bábovka to může být taková, jakou máte nejraději. U nás doma se jí snažíme vždy hezky ozdobit – papírovou korunou a také malými zápichy. Ale ve fantazii se meze nekladou. Tradicí je pak vložit při pečení do těsta peníz, a kdo najde dílek právě s mincí, bude mít prý o celý rok štěstí 🙂

srdce-razitko

Postavičky tří králů

ruličky jsou ideální

Mám ráda tématickou výzdobu v dětském pokojíčku, takže na Mikuláše vyrábíme anděly a čerty, na Velikonoce zajíce a na Tři krále právě betlémské mudrce. Postačí nám k tomu jen 3 ruličky, které polepíme barevným papírem. A kolik nadělají parády!

srdce-razitko

Tříkrálové aktivity

jednoduše v pdf!

Pokud máte rádi aktivity s dětmi, u kterých se něco naučí a ještě k tomu je to bude bavit, doporučuji všemi v deseti. V balíčku najdete aktivity na počítání, logické myšlení, stínování, pexeso, omalovánky a dokonce i scénář spolu s postavičkami, díky kterým si sami můžete zahrát divadlo a oživit tak příběh betlémských mudrců!

Tyto super aktivity najdete zde.

srdce-razitko

jednoduché závěsy

zapojte do tvoření i děti

I s nejmenšími dětmi můžete vyrobit jednoduché postavičky Tří králů, které si můžete zavěsit na okno nebo využít jako zápich do květináče. Nejprve složte kousek papíru do harmoniky a poté jeden konec sešijte  kancelářskou sešívačkou. Poté nalepte obličej namalovaný z papíru, doplňte korunou z pěnovky a mašličkou. Hotovo bude za pár minut!

A pokud vám doma chybí něco ke tvoření, mrkněte k nám na eshop!

srdce-razitko

Pískujete? Využijte šablonu

tři králové

Pokud máte doma rádi pískování, vyrobte si doma tématickou výzdobu i tentokrát a objednejte si šablonu Tří králů. A pokud jste pískování doteď nezkusili – je nejvyšší čas! Věříme, že si tuto kreativní techniku zamilujete vy i vaše děti!

Tuto super sadu můžete koupit tady.

srdce-razitko

Závěsná dekorace

Betlém pro tři krále

Jednoduchou dekoraci na dveře si můžete vyrobit z kousku staré látky. Postačí, když sešijete s kousku látky domeček a na střechu využijete papírové brčko. Tří králové jsou namalováni barvami na textil, takže se na látce nerozpijí.

Barvy na textil můžete najít tady.

srdce-razitko

Tak ať se vám daří!

Užijte si tento svátek mudrců, vytvořte si spolu s dětmi něco hezkého a nezapomeňte se naučit tradiční písničku!

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...