header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Putovní malované kameny – jak na to?

Putovní malované kamínky se staly hitem posledních let. Co dělat s takovým putovním kamínkem a jak se můžete zapojit?
hulka

Putovní malované kameny

Už jste na výletě nebo při procházce našli kamínek s obrázkem a přemýšleli co s ním? Tyto malované kamínky zpestří výlet, udělají radost při jejich nalezení i umístění. Nalezený kamínek si můžete nechat, převézt jej na jiné místo nebo na jeho místo položit ten váš.

Dnešní doba láká k venkovním aktivitám, pojďme si říci jak si užít malované putovní kamínky s dětmi.

Jak na to?

Kameny

Vše začíná na procházce, kdy hledáte kamínky, na které se vám bude dobře malovat. Především pro děti je snazší malovat na kamínky větší, ploché a hladké.

Můj tajný tip je pole! Na poli najdete krásné kulaté oblázky různých barev. Dalším oblíbeným místem jsou potoky a řeky. Jistotou pak jsou hobby markety.

Čím malujeme

Aby kamínky vydržely delší čas venku, používáme k jeji malování akrylové barvy, fixy a akrylový lak. Pro děti jsou nejvhodnější akrylové či permanentní fixy. My používáme tvořící fixy Centropen Decor Pen. Tady pozor, akrylové barvy obecně nejdou vyprat, setřít z povrchů. Z dětí se odmočí po hodině ve vaně. 

Čím nemalujeme

Kamínky nemalujte vodovkami, temperami, akvarelovými barvami ani lakem na nehty. Barvy na kamínkách nedrží nebo se loupou. K fixaci obrázku mnozí na začátek doporučují Herkules nebo lak na vlasy. Obrázek ale brzy popraská a smyje se deštěm.

Tvoříme

Při malování s dětmi využijte fantazii. Přemýšlejte, co vám kamínek připomíná. Bude z něj zvířátko? Auto? Domeček? Nebo na něj maminka nakreslí oblíbeného dinosaura? 

Malovat se dá různými způsoby. Třeba fixami na kamínek. Další možností je na kamínek nanést akrylovou barvu jako podklad. Často používáme univerzální bílou, barvy se dají i kombinovat. Na podkladu i dětské malby vypadají jako umělecké dílo. 

Na závěr je dobré kamínek přestříkat akrylovým lakem. Vydrží tak dětské žmoulání kamínku v ruce i dlouhé cesty po ČR. Akrylové laky můžete koupit matné nebo lesklé. Je jen na vás jaký zvolíte.

Popis kamínku

Na putovním kamínku by nemělo chybět vaše PSČ, označení Facebooku a název skupiny. Nálezce kamínku vyfotí jeho obě strany a dá do některé ze skupin na Facebooku. Existují regionální skupiny, největší skupiny, kde máte největší šanci váš kamínek najít jsou Kamínky, Kamínky (official), Kamínky nalezené.

Umístění kamínku

Malované kamínky si vezměte s sebou na výlet nebo běžnou procházku. Nechte děti najít to správné místo. Nebojte se, když kamínky schovají do méně dostupných zákoutí. Mé děti často najdou kamínky právě tam, kde bych je vůbec nečekala.

Tip pro maminky

Chcete si zpříjemnit setkání s kamarádkami? Malování kamínků je krásným relaxem při společném sdílení u kafe i vína. Pokud ráda malujete a tvoříte, můžete malovat a relaxovat, když děti usnou a ráno dětem kamínky připravit na procházku.

 

Budeme rádi, když se nám pochlubíte kamínky v naší fb skupině.

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...