header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Přání z lásky – tvoření se srdíčky

Blíží se den sv. Valentýna a s ním přichází tip na srdíčkové tvoření. Vytvořte přání z lásky a dejte ostatním najevo, jak vám na nich záleží.

Ke svátku sv. Valentýna neodmyslitelně patří zamilovaná přání. Připravili jsme návod na jedno takové, které s vaší pomocí zvládnou vytvořit i ti nejmenší.

Potřebujeme:

Jak na to?

Zapouštění barev

Čtvrtku přeložíme na půl, aby vzniklo otevírací přání, a můžeme se pustit do tvoření. Pozadí vytvoříme zapouštěním vodovek. Celou stránku důkladně natřeme vodou a poté lehkým přikládáním štětce na papír zapouštíme zvolené barvy. Ty se budou krásně rozpíjet, pomocí štětce můžeme barvy jemně promíchat. Pracujeme opatrně, abychom všechny barvy nesmíchali do jednoho odstínu.

srdce-razitko

Tupování přes šablonu

Po zaschnutí barev pokračujeme tupováním. Šablony srdíček rozložíme na přání, vezmeme kolíček s menším kouskem kuchyňské houbičky nebo pěnový štětec na tupování a namočíme do barvy. Šablonu přidržujeme na místě a děláme pečlivé obtisky houbičkou přes okraj šablony. Nebojte se použít dostatečné množství barvy, aby byl obtisk výrazný.

Třpytky a razítka

Přání ozdobíme třpytkami v podobě balónků. Na zvolená místa naneseme lepidlo ve tvaru balónku a zasypeme třpytkami, přebývající třpytky z přání jemně oklepeme. Po zaschnutí lepidla dokreslíme tenkým černým fixem obrysy balónků se šňůrkami.

Skvělou volbou pro doplnění nápisů a věnování jsou razítka. S jejich pomocí mohou svůj vzkaz „napsat“ i malé děti. Razítka rozložíme na přání a poté natiskneme.

A jak dál? Pokud vás srdíčkové tvoření zaujalo a chtěli byste vyzkoušet něco dalšího, podívejte se na náš e-book Tvoříme srdcem, kde najdete další tipy na tvoření, omalovánky i šablony. V hlavní roli srdíčka!

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...