header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Podzimní tvoření – strom s barevnými listy + šablona

Podzimní tvoření s barevným vlnitým papírem, vždy zaujme. Vytvořte lístečky, kmen, větvičky a nalepte je na papír. Je to snadné tvoření na podzim s krásným výsledkem i pro ty nejmenší.
hulka

Podzimní tvoření

Lístečky se venku zabarvují a my můžeme pozorovat, jak se příroda neuvěřitelně mění. Přeneste toto tvoření domů a pomocí vlnitého papíru vytvořte podzim i u vás doma. Navíc děti procvičí jemnou motoriku, stříhání, lepení, barvy a ještě vykouzlí skvělou dekoraci.

Den stromů

Tvoření můžete udělat tématicky ke dni stromů, který vychází na 20. října. Můžete si povídat o stromech a podzimu. Víte, jak si povídají stromy?

Jak na to?

Příprava

K tvoření listů jsme použili barevný vlnitý papír.

Vystříháme si listy buď podle šablony nebo dle sebe.

Vystřihněte nejméně 20 lístků. Tvary nemusí být dokonalé a souměrné. Možnost vybrat si při tvoření barvu a velikost je pro děti důležitá

Dále si nastříhejte větvičky a vystřihněte kmen. 

Tvoření na velký papír

Tentokrát jsme si na tvoření vzali čtvrtku A3. Můžete ji přeložit a vytvořit si přáníčko anebo nechat velký formát a udělat si velký obraz stromu z vlnitého papíru. Platí čím menší dítě, tím větší formáty.

Lepení kmenu a lístečků

Samotné lepení už můžete nechat na dětech. Většinou je krotíme, aby nedávaly velkou vrstvu lepidla. Tady to není nutné. Lepidlo zajede do vlnitého papíru a tak je potřeba větší vrstva. Vystačíte si s klasickým lepidlem v tyčince, počítejte s jeho větší spotřebou. 

 

Doporučujeme z e-shopu

Další příspěvky