header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!

O zázraku jménem smršťovací fólie jste už určitě slyšeli, minimálně na našem blogu. A pokud ne, věřte, že je nejvyšší čas to napravit! Tvoření z ní baví úplně stejně kluky i holky a její využití je víc než široké. My tentokrát využili černou smršťovací fólii s obyčejným lihovým bílým fixem. A výsledkem jsou parádní netopýři!

Potřebujeme:

Jak na to?

kreslení motivu

Nejprve si na fólii namalujte natopýry bílým lihovým fixem. U černé smršťovací fólie musíte spoléhat jen sami na sebe, a namalovat obrázek podle sebe, protože je neprůsvitná. Já tedy dětem předkreslila obrys a ony poté domalovaly obrázek. Starší děti zvládnou ale určitě samy!

Pokud ale vyberete fólii průsvitnou nebo bílou, můžete pod ni vložit vytisknutou předlohu a obrázek jen obkreslit.

srdce-razitko

kouzlo v troubě

Jelikož se obrázek ve výsledku smrskne i více než o třetinu, je nutné obrázek malovat větší! Netopýry pak vystřihněte a nezapomeňte do nich udělat dírku děrovačkou. 

Poté vložte do trouby asi na 2-3 minuty a sledujte ten zázrak! Obrázek se smrskne a vznikne z něj plastový přívěsek!

srdce-razitko

zavěšení netopýrů

Netopýři po pár minutách zcela zchladnou a plastový přívěsek je hotový. Poté už stačí jen navléct bavlnku a zavěsit na větvičky. Ty se můžete vydat hledat společně třeba na podzimní procházku. 

Podzimní tvoření s dětmi je radost a věřte, že tito krásní a opravdu jednoduší DIY netopýři vám budou doma dělat radost. Ať už jako halloweenská výzdoba nebo jen tak.

srdce-razitko

A máme hotovo!

A pokud budete mít nějakého netopýr navíc, můžete si z něj udělat třeba stylový náramek 🙂

Smršťovačku koupíte na našem eshopu tady.

Další příspěvky

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...