header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Malování na černý textil pomocí šablony

Chcete si s dětmi vyrobit originální tričko či tašku v černé barvě? Zkuste tento tip na tvoření, který zvládnete i s malými dětmi.

Malování na textil – inspirace

Malování na textil je velmi oblíbenou činností. V tomto návodu si ukážeme tipy, jak na malování černé tašky, která bude sloužit jako dárek.

Potřebujeme:

Nejlepší barvy na textil

Tyto diamantové pasty jsou moje nejoblíbenější barvy na textil. Jsou velmi husté, takže vám neprotečou pod šablonu. Tvoření je tedy vhodné i pro malé děti. Další výhoda je použití i na papír. 

Šablonu není potřeba fixovat. Pokud chcete mít jistotu, že se šablona nehne, můžete využít dočasné lepidlo, které slouží přímo na tento účel. Další možnost je použít krepovou pásku.

Tupování či špachtlování

Šablonu tedy přiložíme na černý textil a pomocí tupovací houbičky, špachtle nebo prstu, naneseme pastu. Malé děti mohou asistovat. Zde záznam z živého vysílání v naší tvořivé skupině.

 

Razítkování

Pastou můžete i razítkovat, ale protože je pasta hustá a třpytivá, nevynikne struktura razítka. Zkoušela jsem hvězdu a vločku a dopadlo to dobře.

Využít můžete hustou krycí barvu na textil. Ta by měla razítkovat nejlépe.

 

Černý textil k dozdobení

Černý textil je trochu oříšek, klasické barvy na textil nebudou vidět. Zkusila jsem barevné metalické fixy, které jsou nejen na textil. Barva není tak výrazná, ale určitě to vypadá hezky. 

 

Jak zafixovat barvu na textil

Po důkladném zaschnutí, zažehlíme obrázek přes pečící papír. Klidně pár minut, aby se barva stala na omak příjemnou. 

Takto ozdobený textil pereme nejdříve po 14 dnech. Doporučuji prát ručně nebo na jemné praní v sáčku na spodní prádlo a zrubu.

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...