header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Malování na černý textil pomocí šablony

Chcete si s dětmi vyrobit originální tričko či tašku v černé barvě? Zkuste tento tip na tvoření, který zvládnete i s malými dětmi.

Malování na textil – inspirace

Malování na textil je velmi oblíbenou činností. V tomto návodu si ukážeme tipy, jak na malování černé tašky, která bude sloužit jako dárek.

Potřebujeme:

Nejlepší barvy na textil

Tyto diamantové pasty jsou moje nejoblíbenější barvy na textil. Jsou velmi husté, takže vám neprotečou pod šablonu. Tvoření je tedy vhodné i pro malé děti. Další výhoda je použití i na papír. 

Šablonu není potřeba fixovat. Pokud chcete mít jistotu, že se šablona nehne, můžete využít dočasné lepidlo, které slouží přímo na tento účel. Další možnost je použít krepovou pásku.

Tupování či špachtlování

Šablonu tedy přiložíme na černý textil a pomocí tupovací houbičky, špachtle nebo prstu, naneseme pastu. Malé děti mohou asistovat. Zde záznam z živého vysílání v naší tvořivé skupině.

 

Razítkování

Pastou můžete i razítkovat, ale protože je pasta hustá a třpytivá, nevynikne struktura razítka. Zkoušela jsem hvězdu a vločku a dopadlo to dobře.

Využít můžete hustou krycí barvu na textil. Ta by měla razítkovat nejlépe.

 

Černý textil k dozdobení

Černý textil je trochu oříšek, klasické barvy na textil nebudou vidět. Zkusila jsem barevné metalické fixy, které jsou nejen na textil. Barva není tak výrazná, ale určitě to vypadá hezky. 

 

Jak zafixovat barvu na textil

Po důkladném zaschnutí, zažehlíme obrázek přes pečící papír. Klidně pár minut, aby se barva stala na omak příjemnou. 

Takto ozdobený textil pereme nejdříve po 14 dnech. Doporučuji prát ručně nebo na jemné praní v sáčku na spodní prádlo a zrubu.

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...