header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Kytička pro radost

Jaro klepe na dveře, venku se objevují první jarní květy, a tak kytička pro radost určitě udělá radost i doma v pokojíčku. Vytvořte si s dětmi kytičku z papíru.
Venku ještě mrzne, ale stále silnější sluníčko už napovídá, že jaro je za dveřmi. Než se louky a parky začnou plnit barevnými květy, vyrobíme si jednu kytičku z papíru.

Potřebujeme:

  • bílou a zelenou čtvrtku
  • barvy (prstové, tempery, vodovky, pastelky, fixy…)
  • obyčejnou tužku
  • nůžky
  • lepicí pásku
  • špejli
  • bublinkovou fólii

Jak na to?

obrys dlaně jako květ

Na bílou čtvrtku obkreslíme dlaň ruky jako květ kytičky.

srdce-razitko

vybarvujeme květ

Obrysy květů vybarvíme. My jsme v prvním případě zvolili pastelky, ve druhém případě prstovky a ve třetím obtisk bublinkové fólie. Květy necháme zaschnout a vystřihneme.

srdce-razitko

stonek a listy

Špejli obarvíme nazeleno. Ze zeleného papíru vystřihneme listy.

kytička je tu

Květ i listy nalepíme pomocí lepicí pásky na špejli. A kytička je hotová.

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...