header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Květina z vlnitého papíru

Netradiční materiál děti vždy zaujme. Využijme krabice a barevný vlnitý papír na tvorbu klasické kytičky pro maminku. Snadné tvoření s krásným výsledkem i pro ty nejmenší.
hulka

Květina je skvělý dárek

Květiny můžeme s dětmi vyrobit jako dárek pro maminku či babičku. Skvěle se hodí ke Dni matek nebo mamince či tatínkovi k narozeninám.

Potřebujeme:

Jak na to?

Příprava

K tvoření květiny jsme použili vlnitý papír z krabice na vyhození i barevný z obchodu.

Dopředu jsem připravila tvary květin, od největších po nejmenší, listy i stonky.

Vystřihněte tak 10 kytek na jednu květinu. Tvary nemusí být dokonalé a souměrné. Možnost vybrat si při tvoření barvu a velikost je pro děti důležitá

Tvoření na velký papír

Tentokrát jsme si na tvoření vzali čtvrtku A3. Můžete ji přeložit a vytvořit si přáníčko anebo nechat velký formát a udělat si velký obraz květiny z vlnitého papíru. Platí čím menší dítě, tím větší formáty.

Lepení květin

Nechte děti ať najdou největší a nejmenší květinu z vlnitého papíru. Tu největší nalepíme na bílou čtvrtku. Pomůžeme dětem roztřídit květy podle velikostí a ukážeme si jak květy budeme skládat. Od největší po největší.

Samotné lepení už můžete nechat na dětech. Většinou je krotíme, aby nedávaly velkou vrstvu lepidla. Tady je to nutné. Lepidlo zajede do vlnitého papíru a tak je potřeba větší vrstva. Vystačíte si s klasickým lepidlem v tyčince, počítejte s jeho větší spotřebou. 

 

Květina

Začněte tedy největším květem z vlnitého papíru a pokračujte až k tomu nejmenšímu. Přidejte stonek, listy a pokud vám zbyly nějaké květy, ozdobte jimi zbytek papíru.

Nás se povedlo kytka pro babičku (syn 6 let) a velký obrázek (syn 3 roky).

Doporučujeme z e-shopu

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...