header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Kdo roste v parku

Knížka Kdo roste v parku učí děti rozeznávat nejznámější listnaté stromy. Moc povedená knížka, která zaujme i vaše děti. Více v recenzi od Lucky.

Knížka Kdo roste v parku

„Protože štěstí – to znamená najít ve světě někoho, kdo se ti podobá.“

O knížce Kdo roste v parku z vydavatelství Hostbrno , která učí děti rozeznávat nejznámější listnaté stromy, jsem četla několik pozitivních recenzí. Pořád jsem však byla skeptická a nevěřila jsem, že zaujme i moje děti. Omyl.

V jednom městském parku rostlo jedenáct velkých stromů a jeden malý semenáček. Semenáčka zajímalo, kterému stromu se bude podobat, až vyroste. Okolité stromy mu o sobě vypráví zajímavé věci, ale semenáček se nikomu z nich vůbec nepodobá. Až najednou se smutnému semenáčkovi přimluví poslední strom, kterého listy jsou zcela stejné…
Milá obrázková knížka představí dětem jedenáct nejběžnějších listnatých stromů. Díky dojemnému příběhu si děti snadno zapamatují, jak který strom vypadá, jakou mají kůru, listy, květy a plody. Je to ideální knížka na procházky anebo výlety do přírody.

Ilustrace Oksany Buly mi přijdou sice velmi milé a něžné, přesto až moc jednoduché. Osobně preferuji jiný styl ilustrací. Ale dcerka si semenáčka doslova zamilovala. A ač jsem tomu nevěřila, patří k jejím oblíbeným knížkám. 

Doporučený věk: od 3 let

Hodnocení: *****

Další příspěvky