header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Karneval – šašek na tři způsoby

Když se řekne karneval, asi každý si představí masky a šaška. A právě šašek bude v hlavní roli tohoto tvořivého tipu.
Šašek nesmí chybět na žádném správném karnevalu. Šašek plný barev, radosti a legrácek. Právě takového veselého šaška si můžete vyrobit i doma s dětmi. Přinášíme vám tři tipy na tvoření, které zvládnou i malé děti. My jsme tvořily společně s téměř tříletou dcerou a s dopomocí zvládnou šaška vyrobit určitě i mladší děti.

Šašek z papírového tácku

Na kulatý papírový tácek nakreslíme obličej. Do středu talíře uděláme díru a připevníme nafouknutý balónek jako nos. V horní části talíře uděláme díry děrovačkou a protáhneme jimi kusy vlny jako vlasy. Vlasy i nos zezadu talíře přilepíme. Na hlavu přidáme veselý klobouk. Ruce a nohy vytvoříme z pruhů papíru, které poskládáme jako harmoniku a přilepíme, případně přicvakneme sešívačkou k talíři. Na konce pruhů přilepíme dlaně a boty vystřižené z papíru.
srdce-razitko

šašek s veselým účesem

Na čtvrtku nakreslíme obličej šaška a vybarvíme. Vlasy tvoříme z pruhů barevných papírů, které podle schopností dětí různě zamotáváme a lepíme na připravený obrázek obličeje.
srdce-razitko

šašek s použitím prstovek

Hlavu šaška nakreslíme na čtvrtku, vybarvíme a vystřihneme. Na druhou čtvrtku načrtneme tělo šaška, které po vybarvení vystřihneme a zatočíme do tvaru kuželu, aby šašek mohl stát. Tělo můžeme vybarvit pomocí prstovek. Necháme děti dělat obtisky prstíků všech možných barev, aby byl šašek hodně veselý. Tělo pak do tvaru kuželu nejlépe spojíme sešívačkou, bude pak lépe držet. Nahoru připevníme hlavu a máme hotovo.

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...