header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jaro je tu aneb Vyrobme si sněženky!

Žezlo stále ještě drží Paní Zima, jaro však už bojácně kontroluje terén. První sněženky jsou tu a volají na nás s nadějí blízkého oteplení. A hrdě nám připomínají obnovu, sílu a růst.

První rozkvetlé květinky se prý trhají pro štěstí. A věnečky ze sněženek se posílají na březové kůře po proudu řeky jako poselství lásky.


A což takhle vyrobit si se svými malými dvounohými láskami tyto poslíčky jara a nenásilně procvičit jemnou motoriku – s důrazem na pinzetový úchop? Popustit uzdu matematickým dovednostem a došlápnout si na koordinaci oko-ruka?

Maminky ví, že tvoření přináší nejen radost na všech frontách, ale také velmi důležitou příležitost pro rozvoj svých ratolestí. Tak do toho!

 

Potřebujeme:

  • luštěniny všeho druhu, doporučujeme směs na hrstkovou polévku, čočku, hrách, amaranth, černé fazole a další.

  • barevnou čtvrtku nebo karton

  • lepidlo typu „Herkules“ nebo tavnou pistoli

  • mističky

  • dobře naladěné dítko 🙂

Jak na to?

Krok 1

Svého nebo půjčeného raráška namotivujeme na báječné tvoření, ve kterém si vyrobíme třeba sněženku. Nebo jinou kytičku. A třeba náš syn se nadchl kouzelnou muchomůrku. 🙂

Krok 2

Pustíme se do třídění, středobodu našeho tvoření. K tomu je jako stvořená právě ta směs na hrstkovou polévku! Děti hledají a přendavají z mističky do mističky vhodné luštěniny dle tvarů a barev a ani netuší, jak je tato aktivita posouvá dále ve vývoji. Maminky si u toho popíjejí kávu, sem tam nešťastníčkům pomůžou a mnou ruce.

Krok 3

Čas na akci! Lepidlem „načrtneme“ linie a necháme naše nejmenší pustit se vesele do tvorby. Svými malými prstíčky a s vyplazenou špičkou jazyka trpělivě kladou jeden hrášek za druhým a už už je kytička na světě!

Krok 4

Nechme bobánka hrdě přenést hotový výtvor k topení nebo na sluníčko, kde bude rostlinka chvilku odpočívat, schnout a nabírat sílu.

Krok 5

Hotovo! Šup s ní do pokojíčku na nástěnku!

Ať nám čerstvé i luštěninové kytičky přinesou nejen štěstí, ale hlavně radost ze společně a smysluplně stráveného času se svými nejbližšími. A jaru zdar! 🙂

Doba přípravy: 5 minut

Doba tvoření: 30 minut

Věk: 3+

Autorka článku

Nicola Chacholos

Maminka dvou malých lumpíků, kteří ji obrátili svět vzhůru nohama. A přece to je ta nejúžasnější kapitola jejího života. Být maminkou a naplno se věnovat svým nejdražším by přála každé ženě. 

FB Skupina: Tvoření a aktivity nejen s dětmi

Přidejte se k nám

Potřebuješ pomoci, hledáš inspiraci? Přidej se a zeptej se v komunitě tvořivých a hravých lidí.

Nejoblíbenější produkty z našeho e‑shopu

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...