header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jarní senzorické tvoření a hraní s dětmi

Z této aktivity jsem neskutečně nadšená. Určitě ji zařadím častěji na různá témata. Spojuje tvoření pomůcek a senzorické hraní.
Tentokrát jsme si vyrobili zahrádku, zvířátka, kytičky a mrkvičky.  

Potřebujeme:

Výroba pomůcek z modelíny

Objevila jsem úžasnou modelínu Jumping Clay, která je lehká, skvěle se s ní pracuje a je samotvrdnoucí. Barvy se dají mezi sebou míchat.

Tvorba mrkviček

Společně s dětmi můžete vymodelovat mrkvičky a ozdobit.  Uděláme si velký oranžový váleček, který rozdělíme na 6 kousků. Použila jsem kuličkovu modelínu, která má větší velikost než klasická modelína a obarvila jsem ji oranžovou modelínou. Potom jsem mrkvičky dozdobila tak, jak mě napadlo.    

Kytičky

Plato od vajec

Amálce jsem připravila plato od vajec, hnědou vodovku, štětec a vodu. Když jsme plato společně obarvily, udělala jsem díry a “zasadila” mrkvičky.

Senzorické hraní

Toto hraní je u nás nejoblíbenější. Házení s rýží, míchání, nabírání, sypání. Nejenže to děti baví, ale i procvičí své smysly a jemnou motoriku.

Obarvila jsem rýži na zeleno a na hnědo. Postup je zde.

Toto hraní představuje sázení kytiček a rostlinek. Venku ještě nebylo počasí na opravdové sázení, takže jsme si udělali zahrádku doma.

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...