header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak zabalit velikonoční výslužku

Připravte letos pro koledníky netradiční velikonoční výslužku. Z ručně vyrobeného balení budou mít určitě radost!

Taky je u Vás zvykem malé (i velké) koledníky obdarovat nějakou drobností? Malované vajíčko je u nás samozřejmostí, ale vždy přidáváme i nějakou tu sladkost a drobný dáreček. Každý rok se snažím, aby naše výslužka byla i originálně zabalená. Proto přidávám inspiraci, třeba se Vám letos bude hodit.

Potřebujeme:

1. roztomilý zajíček

jak na to?

Z tohoto roztomilého ušáka budou malí koledníci určitě nadšení! Základem je papírový sáček s plochým dnem, který se ale ne vždy snadno shání, a tak si můžete sáček jednoduše vyrobit, stejně jako my.

Podle šablony vystřihneme čumáček a domalujeme. Nalepíme oči a nohy. My použili samolepicí čtverečky, abychom vytvořily 3D efekt.

Poté ohneme sáček nahoře, přilepíme ouška a děrovačkou vytvoříme dírky. Naplníme dobrotami a zavážeme mašličkou.

 

jak vyrobit papírový sáček?

My jsme doma použili kraftový papír velikosti A4, můžete použít ale libovolný formát ve tvaru obdélníku. Doporučuji tenčí papír (ne tvrdý) nebo klidně papír balicí. 

Připravíme si obdélník a jeho strany přehneme k sobě s mírným přesahem a slepíme. Poté ohneme dolní okraj. Následně jej rozevřeme a okraje vtlačíme dovnitř, takže nám vzniknou dva trojúhelníky. Vrchní i dolní část slepíme k sobě a tadááá, máme hotovo.

srdce-razitko
srdce-razitko

2. velmi rychlé balení

jak na to?

U zajíčků ještě zůstaneme, tentokrát to bude ale tvoření velmi rychlé.

Základem je svačinový sáček, do kterého z vrchní otevírací strany vystřihnete trojúhelník – vytvoříte tak ouška. Čím delší ouška chcete, tím delší bude výstřižek.

Poté namalujeme králíčkovi obličej a pak už stačí jen naplnit dobrotami (ideální jsou třeba perníčky – tato skvělá vykrajovátka najdete na našem eshopu) a svázat ouška provázkem. Tadááá, zajíček je na světě a zabralo to jen pár minut 🙂 

srdce-razitko

3. malá velikonoční bedýnka

Jak na to?

Výroba bedýnky je už trochu složitější, ale starší děti ji určitě zvládnou, malé pak mohou pomoci s plněním a dozdobením.

Bedýnka je vytvořena z obyčejným dřevěných paliček, ale udělá spoustu parády!

Nejprve si ustřihneme kulaté okraje dřívek. Budeme potřebovat 3 na boční stěny a 4 na dno. Poté si přichystáme dřívka přestřihnutím napůl (či nastříhaná z nových dřívek – podle délky se kterou pracujete). Budeme potřebovat 2 na každou stranu bedýnky i na dno. Kratší dřívka nalepíme na předem připravená delší dřívka (výška mezer záleží na vás) kousek od kraje.

Stejným způsobem si pak připravíme i kratší boční stěny, ty si změříme podle dna, které už máme připraveno.

Zbývá už jen celou bedýnku slepit k  sobě, nazdobit a naplnit výslužkou.

PS: nemusíte se výroby bát, i když to možná vypadá na první pohled trochu složitě, podle fotek to určitě zvládnete za pár minut! 

srdce-razitko
srdce-razitko

4. KLASICKÝ SÁČEK S OZDOBOU

Jak na to?

Pokud se letos rozhodnete zabalit výslužku do celofánového či jiného sáčku, zkuste použít alespoň originální visačku. 

Můžete ji připravit z papíru nebo zkusit něco jiného a vyrobit visačku jako my ze samotvrdnoucí hmoty.

Postup je velmi jednoduchý, vyválíte hmotu, vykrojíte požadovaný tvar, necháte vysušit a namalujete. Podrobněji najdete návod v článku zde.

Tak ať se vám tvoření daří a koledníkům udělají vaše výslužky pořádnou radost! 

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...