header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak ozdobit IKEA box Kallax

Při zařizování nové bytu, jsem v Ikea narazila na bílé krabice do Kallaxu. Ihned mě napadlo, že je musím dotvořit. To jsem ale nečekala, že to nebude jednoduché tak, jak jsem si myslela.
Dekorace Ikea boxu.

Ikea box

Moje oko vidí snad vše, co by se dalo nějak dovořit. Tentokrát to byla Ikea krabice do Kallaxu. Tato skříň je velmi oblíbená a boxy také. Samozřejmě toto tvoření jde použít na jakékoliv malování textilu a hlavně pokud se nejedná o bavlnu či přírodní materiál.

Barvení přírodnin je mnohem snazší. Umělé látky totiž blbě vsakují barvu, takže se vám fixa rozpije. To byl můj první pokus. Druhý pokus už byl více vymazlený a myslím si, že se dost povedl!

Potřebujeme:

Jak na to?

Podklad

Připravíme si plochu k tvoření, abychom neušpinili povrch a můžeme jít na to. Já použila starý ručník. Plochu nastříkáme sprejem tmavé barvy. Použila jsem šedý, černý a zbytek žlutého. Ten mi bohužel špatně stříkal, ale nevadí, vytvořil zajímavý podklad. Nezapomeňte, že pokud tvoříte například tričko či tašku, musíte vždy dát mezivrstvu třeba z novin.

srdce-razitko

Nanášíme pastu

Necháme sprej zaschnout. Trvá to pár minut, dle materiálu. Poté přiložíme šablonu a naneseme pastu. Já použila růžovou a červenou. Nanášela jsem pastu pomocí tupovací houbičky, mám je nejoblíbenější na nanášení všeho.

Zažehlujeme

Po nanesení necháme pasty pořádně zaschnout a přežehlíme přes pečící papír. Krásně se zjemní a splynou s povrchem.

Pár tipů k tvoření

Tip 1

Pokud tvoříme na textil, pereme velmi opatrně. V pračce bohužel pasta nemá dlouho trvanlivost, zkuste použít sáček na praní a perte na jemný program. Nejlepší je praní v ruce, pokud chcete zachovat dlouhou životnost obrázku. 

Tip 2

Fixy na boxy nelze použít, bohužel je to umělotina a následek je rozpitý obrázek. Lze použít gelové pero a dá se s ním kouzlit. Poté možná rozpité barvy nebudou vadit. 

Tip 3

Pokud máte děti, můžete je nechat malovat. Snadno pak dotvoříte box, přestříkáte, domalujete a bude to vypadat moc hezky. Můžete se pak těšit ze společně stráveného času a tvorby.

Tip 4

Zkuste využít textilní polštářek a razítka. Textilní barva se tolik nerozpíjí a může dokreslit vaše tvoření.

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...