header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak nazdobit velikonoční stůl?

Ke slavnostnímu velikonočnímu obědu je zapotřebí také svátečně nazdobit stůl. Proto pro vás máme pár nápadů, čím letos vaši tabuli za pomoci dětí vylepšit.

Velikonoční oběd je určitě v každé rodině mimořádnou událostí, a tak je třeba si ten stůl i trošku něčím vylepšit 🙂 Dnes pro vás máme několik nápadů, co můžete ke své slavnostní tabuli přidat, a hravě to zvládnete vyrobit spolu s dětmi.

Potřebujeme:

1. zajíček na talíři

jak na to?

Výroba ušáka z pěnovky je velmi snadná. Postačí podle šablony obkreslit tvar a nechat děti vystřihnout.

Zabavíte je tak na pár minut, třeba když budete potřebovat dovařit slavnostní oběd, a děti alespoň nazkoušejí stříhání a procvičí jemnou motoriku.

Do zajíčka nezapomeňte vystřihnout 2 čáry, kterými provlečete příbor.

srdce-razitko

2. ušaté vajíčko

jak na to?

Možná, že jste tento způsob dekorování slavnostního velikonoční stolu už zahlédli, no nám se tak moc líbí, že jsme si to museli zkusit také. Vajíčka lze velmi jednoduše namalovat s pomocí fixe – zkuste tyto, nebudete litovat

Poté rozložíme ubrousek a přehneme do tvaru trojúhelníku. Poskládáme směrem od nejdelší hrany až ke špičce. Do tohoto proužku vložíme vajíčko a zavážeme mašličkou. Opět vám bude stačit jen pár minut!

srdce-razitko

3. veselé muffiny

Jak na to?

Nejprve vystříháme kolečka, nebo použijeme kulatou raznici, která nám práci ohromně usnadní. Poté namalujeme obličej, můžeme použít samolepicí oči nebo třeba kosočtverec pro zobák kuřátka, tak jako my.

Poté pomůžeme dětem nalepit na zadní stranu chlupaté drátky (ideálně tavnou pistolí), které přehneme do tvaru oušek či křidélek.

Nalepíme na špejli, přidáme mašličku a máme hotovo. Zaručeně budou mít u dětí obrovský úspěch!

srdce-razitko

4. slepička opět v akci

jak na to?

Pamatujete si na slepičku, kterou jsme vyrobili minule? Můžete ji použít i na velikonoční stůl. Stačí ji například na snídani vložit k bábovce nebo mazanci.

Jednoduché, ale moc milé zpestření svátečního rána!

srdce-razitko

5. jarní osení

jak na to?

U nás v rodině nesmělo na velikonočním stole nikdy chybět osení! Každoročně jsme před Velikonocemi připravili misku, ve které nám narostla tráva, a tu jsme na velikonoční stůl ozdobili. Byla to moc hezká tradice a věřím, že se bude líbit i vašim dětem. 

Stačí už teď zasadit semínka a připravit květináč – buď jej koupíte nebo namalujete barvou. Pak pomocí pěnovky vytvoříte obličej a ouška, můžete dozdobit třeba mašličkou. 

Věříme, že se vám naše nápady líbí a budeme se těšit na fotky z vašeho velikonočního stolu!

srdce-razitko

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...