header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Jak malovat mandaly na kameny

Malování mandaly na kamínky nemusí být vůbec složité. Postačí vám podkladová barva a fixy, kterými naťupkujete mandalu.
hulka

Mandala na kamínku

Chcete se pustit do malování kamínků a nevíte jak začít? Vyzkoušejte mandalu. Mandala je symbolem nekonečna, rovnováhy, dokonalosti, harmonie. Právě harmonii můžete zažít při její tvorbě. 

Potřebujeme:

Jak na to?

Podklad

Mohli bychom začít hned s prvním puntíkem na kamínek. Obrázek vám ale lépe vynikne, když nanesete podklad.

Akrylovou barvu neředíme, rovnou nanášíme štětcem. Já si vybrala bílou, koupit se ale dají všechny odstíny, které si jen umíte představit.

Kamínek stačí namalovat pouze z jedné strany. Akrylový podklad necháme pořádně zaschnout. Doporučuji hodinu.

První puntík

Vyberte si fixy, 2 barvy podle nálady a bílou na stínování. První puntík namalujte doprostřed kamínku. Pokračujeme dalšími tečkami okolo prvního puntíku stejnou barvou.

Další tečky nakreslíme vždy nad mezeru již nakreslených teček. Tečky mohou být větší či menší. Můžete je i střídat. Snažte se zachovat symetrii puntíků.

 

Zdobení

Chcete aby mandala působila plastičtěji? Vemte bílou fixu a do větších centrálních teček udělejte jednu malou bílou. Docílíte tak jemného stínování. Mandala vám obživne před očima.

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...