header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Hromnice – vítání jara a svěcení svíček

Ač to tak venku možná nevypadá, Hromnice jsou oslavou přicházejícího jara. Také jsou dnem svěcení svící. Svíčka vystavená za oknem ochraňovala obydlí před bleskem. Pojďme si jednu či dvě svíčky vytvořit.

Hromnice

I když to venku nevypadá, hromnice jsou spojené s jarem. Tento den byl totiž oslavou přicházejícího jara. Naši předkové věřili, že větší část zimy je už za námi a příroda se pomaličku začíná probouzet ze zimního spánku. Že už se nemůžete dočkat? Nebojte se, nebude to dlouho trvat a na zahrádkách se objeví první sněženky. Hromnice se pojí s různými zvyky a tradicemi. Jedním z nich je svěcení svící, kterým se říká hromničky. Ty se zapalovaly před bouří a dávaly do oken, aby ochránily obydlí před bleskem. Jednu takovou hromničku si můžeme společně vyrobit.    

Svíčka hromnička

Šablony si vybarvíme, případně vystřihneme z barevného papíru.

Plamen svíčky můžeme vytvořit pomocí třpytek. Naneseme lepidlo, zasypeme třpytkami a poté oklepeme.

Tvarujeme svíčku

Šablonu svíčky přehneme podle přerušovaných čar. Svíčku poté přilepíme na vyznačená místa na hlavní šabloně. Vytvoříme tak 3D efekt – svíčka se pěkně „vyboulí“ do prostoru.

hlavně s úsměvem

Máme rádi úsměv a radost, proto jsme svíčku vylepšili veselým obličejem. Nalepili jsme samolepicí oči a nos a pusu jsme dokreslili fixou.

Další tipy

Další možností, jak vyrobit svíčku hromničku, může být použití ruličky od toaletního papíru. Tu stačí pomalovat temperovými barvami, nahoru nalepit kolečko z bílé čtvrtky, aby byla svíčka uzavřená, k tomu plamínek z barevného papíru a je hotovo. My jsme ji ještě ozdobili červenou stuhou.

Omalovánky

Kdo rád vybarvuje, může si vytisknout naši autorskou omalovánku.

 

 

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...