header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Domácí májka do květináče či zahrádku

Vneste si do domu trochu lásky, plodnosti a mládí. Díky májce do květináče získáte tuto jarní tradici nejen ve vesnici, ale i ve vašem domě či na zahradě. Můžete májku zapíchnout ven a udělat k májce domeček pro skřítky. Navíc tvoření bude bavit děti i vás.

Blíží se tradiční „Pálení čarodejnic“, ke kterému se váže čarodejnické tvoření, výroba čarodejnice na hranici, kostýmy apod. Co to vzít trochu z jiného soudku a vytvořit si krásnou dekoraci nejen do dětského pokoje, ale také na zahradu či chalupu.

Potřebujeme:

Májka – jak na to?

Krok 1

Nejdříve si připravíme květináč, do kterého dáme hlínu a mech. Délku větve odrážejte od velikosti květináče tak, aby vám to s májkou celé hezky vyšlo.

Větev zkraťte dle potřeby, spodní část seřízněte do špičky a zapíchněte do květináče. Pokud chcete mít Májku více nazdobenou, můžete stužkou omotat i přímo větev.

 

Krok 2

Z drátku si vytvoříme kruh, který opět porovnáme s větví a květináčem. Uřízneme konec a začneme namotávat stužky jednu po druhé. V našem případě ale nebylo potřeba větev zkracovat. Na kruh jsme využili dvě sady stužek.

Krok 3

Teď přijde na řadu uchycení kruhu. Z třetí sady stužek jsme vzali jednu, kterou jsme si odměřili podle výše místa, kde bude kruh viset. Bylo potřeba odměřit tak, aby z horní části větve stužka dosáhla na kruh visící přibližně o 5 – 6 cm níže a byl prostor ještě pro uzlík.

Krok 4

Ozdobu na špičku májky si vytvoříme buď slepením čtyř filcových květin tavnou pistolí anebo přišitím horních lístků k sobě. Následně je na špičku nasadíte, aby ji zdobily a zároveň schovaly.

Krok 5

Mech dozdobíte lístky s beruškami a je hotovo.

Další příspěvky

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...