header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

DIY – Jak ozdobit pytlík na hračky?

Tvoření s dětmi můžete spojit i s praktickou částí. My jsme ozdobili velký pytlík na hračky motivem zvířátek. Zvířátka se poté schovala do pytlíku a už nám dělají radost uklizená v pytlíku.
pexeso

Než se Amálka narodila měla jsem pytlík, barvy na textil a jasnou vizi, že ji udělám pytlík na hračky s dětskými motivy. Začala jsem sloníkem, kterého jsem vytvořila pomocí barev na textil, ale co dál?

Potřebujeme:

Jak na to?

Krok 1

Zvolila jsem obrácený postup nalepování šablon. Přestříkala jsem šablonu přenosovým lepidlem, abych mohla jednotlivé části nalepit tak, aby vznikl motiv. Dříve jsem lepidlo nepoužívala, ale měla jsem barvu všude. Přijde mi to docela praktické, zvlášť když foukají děti.

Krok 2

Po nalepení šablony foukáme dle fantazie. Kdo má namalovaný obrázek, stačí ho přikrýt papírem. 

Krok 3

Jednu stranu jsem udělala jako Afriku a druhou stranu jako domácí zvířátka. Sáček budeme používat na všechna zvířátka, takže mi to přijde super kombinace.

Na malování sloníka Potřebujeme:

Jak na to?

Sloníka jsem jednoduše obkreslila pomocí fantomového fixu, který prostě po namočení nebo pár dnech na vzduchu zmizí. Samozřejmě, kdo umí kreslit, nemusí tento postup vůbec využít.

Poté jsem nakreslila konturu pomocí konturky na textil. 

Nakonec jsem sloníka vybarvila.

 

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...