header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou? A nebo vyrazte s vílou na průzkum lesa, zahrady či na výlet…

Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Ačkoli se to mnohdy nezdá, z dětsví si často pamatujeme ty nejobyčejnější věci. Pro mě osobně je moc hezkou vzpomínkou výroba šťávy z bezinek, na kterou jsem se každý rok opravdu moc těšila. Letos jsem se rozhodla její výrobu s dětmi trošku ozvláštnit. Nejprve jsme pár dnů předem spolu s dětmi vyrobili Bezinkovou vílu. Ta nám v noci přinesla domů dopis, ve kterém nás prosí o pomoc s výrobou bezinkové šťávy a přidala také recept na její výrobu. Děti pak s nadšením popadli košíky a vydali jsme se k lesu trhat i spolu s vílou voňavé květy. Doma jsme z nich vyrobili šťávu a naše víla s námi zůstala v pokojíčku, kde zdobí dětskou skříň. Pevně doufám, že už si jen při pohledu na ni vzpomenou na náš „bezinkový čas“. 

Příště můžeme s vílou vyrazit třeba do lesa, na houby, nebo va výlet. A pokud se vám naše víla líbí, můžete se mrknout na návod a vyrobit vlastní 🙂

Potřebujeme:

Jak na to?

obličej víly

Nejprve si namalujeme obličej víly. My jsme použili fixy Decor pen, se kterými máme dobrou zkušenost a běžně s nimi kreslíme i na kamínky.

srdce-razitko

přichystáme vlásky

Vyrobíme si malé klubíčko z bavlnky, provázku, mašličky či čehokoli jiného, co použijeme na vlásky. Uprostřed klubíčka svážeme provázkem a vlásky přilepíme k hlavičce.

srdce-razitko

šatičky pro vílu

Přichystáme si šaty pro vílu. Vystřihneme z filcu požadovaný tvar (my použili asi třetinu kruhu), ale klidně může být tričko, šaty,…). Následně necháme děti nazdobit, což je bude určitě bavit. Naše víla má šatičky ozdobené třpytkami a tekutými perlami.

srdce-razitko

slepíme všechny díly k sobě

Přichystáme si nohy a ruce. Na ruce nám postačí provázek, na který z každé strany umístíme korálku. Na nohy pak použijeme stejný provázek, ale na jeho konce nalepíme tentokrát boty, které jsme vystřihly z filcu.

Poté slepíme okraje šatiček, aby nám vzniklo tělo víly, a následně dovnitř vlepíme pomocí tavné pistole nohy, nahoru hlavičku a kolem hlavičky připevníme ještě ruce.

vyrobíme křídla

Každá správná víla musí mít křídla, a to nejlépe taková, která se budou třpytit. K jejich výrobě nám postačí kancelářské fólie, ze které vystřihneme požadovaný tvar. Na okraje křídel dáme lepidlo pomocí tavné pistole a ještě na horké lepidlo nasypeme třpytky.

dozdobíme vílu

Teď už zbývá jen nalepit křídla na záda víly, přidat mašličku, zastřihnout vlásky a dozdobit vílu dle svých představ.

Tato část se bude dětem určitě líbit 🙂 Pokud budete chtít vílu zavěsit, nezapomeňte ještě zezadu přidat poutko. 

a máme hotovo

Víla je hotová a už je jen na vás, jaké dobrodružství spolu s ní podniknete. Naše víla je Bezinková víla, a my ji šli s dětmi hledat, aby nám v lese ukázala bezový keř, ze kterého jsme si natrhali květy a připravili bezinkovou šťávu. Může to být ale víla maková, jahodová nebo třeba noční 🙂 Můžete ji vyrobit dětem aby ji našli, vyzdobit s ní pokojíček nebo spolu s ní vyrazit do lesa.

Tak ať vám dělá radost! 

Použito z e-shopu

Další příspěvky

Netopýři ze smršťovací fólie

Netopýři ze smršťovací fólie

Ať už doma slavíte s dětmi Halloween nebo ne, podzimní výzdoba v podobě veselých netopýrků vám určitě rozveselí podzimní dny. A vsaďte se, že děti bude její výroba ohromně bavit! Smršťovací fólie je zkrátka sázka na jistotu!O zázraku jménem smršťovací fólie jste už...

Podzimní náramky pro děti

Podzimní náramky pro děti

Máte doma malé prádnice? Pak určitě vyzkoušejte výrobu jednoduchých ale za to opravdu efektních náramků. Ve fantazii se meze nekladou, ale my jsme tentokrát zvolili podzimní motivy.Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova milují! Pokud jste se s ní ještě...

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...