header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou? A nebo vyrazte s vílou na průzkum lesa, zahrady či na výlet…

Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Ačkoli se to mnohdy nezdá, z dětsví si často pamatujeme ty nejobyčejnější věci. Pro mě osobně je moc hezkou vzpomínkou výroba šťávy z bezinek, na kterou jsem se každý rok opravdu moc těšila. Letos jsem se rozhodla její výrobu s dětmi trošku ozvláštnit. Nejprve jsme pár dnů předem spolu s dětmi vyrobili Bezinkovou vílu. Ta nám v noci přinesla domů dopis, ve kterém nás prosí o pomoc s výrobou bezinkové šťávy a přidala také recept na její výrobu. Děti pak s nadšením popadli košíky a vydali jsme se k lesu trhat i spolu s vílou voňavé květy. Doma jsme z nich vyrobili šťávu a naše víla s námi zůstala v pokojíčku, kde zdobí dětskou skříň. Pevně doufám, že už si jen při pohledu na ni vzpomenou na náš „bezinkový čas“. 

Příště můžeme s vílou vyrazit třeba do lesa, na houby, nebo va výlet. A pokud se vám naše víla líbí, můžete se mrknout na návod a vyrobit vlastní 🙂

Potřebujeme:

Jak na to?

obličej víly

Nejprve si namalujeme obličej víly. My jsme použili fixy Decor pen, se kterými máme dobrou zkušenost a běžně s nimi kreslíme i na kamínky.

srdce-razitko

přichystáme vlásky

Vyrobíme si malé klubíčko z bavlnky, provázku, mašličky či čehokoli jiného, co použijeme na vlásky. Uprostřed klubíčka svážeme provázkem a vlásky přilepíme k hlavičce.

srdce-razitko

šatičky pro vílu

Přichystáme si šaty pro vílu. Vystřihneme z filcu požadovaný tvar (my použili asi třetinu kruhu), ale klidně může být tričko, šaty,…). Následně necháme děti nazdobit, což je bude určitě bavit. Naše víla má šatičky ozdobené třpytkami a tekutými perlami.

srdce-razitko

slepíme všechny díly k sobě

Přichystáme si nohy a ruce. Na ruce nám postačí provázek, na který z každé strany umístíme korálku. Na nohy pak použijeme stejný provázek, ale na jeho konce nalepíme tentokrát boty, které jsme vystřihly z filcu.

Poté slepíme okraje šatiček, aby nám vzniklo tělo víly, a následně dovnitř vlepíme pomocí tavné pistole nohy, nahoru hlavičku a kolem hlavičky připevníme ještě ruce.

vyrobíme křídla

Každá správná víla musí mít křídla, a to nejlépe taková, která se budou třpytit. K jejich výrobě nám postačí kancelářské fólie, ze které vystřihneme požadovaný tvar. Na okraje křídel dáme lepidlo pomocí tavné pistole a ještě na horké lepidlo nasypeme třpytky.

dozdobíme vílu

Teď už zbývá jen nalepit křídla na záda víly, přidat mašličku, zastřihnout vlásky a dozdobit vílu dle svých představ.

Tato část se bude dětem určitě líbit 🙂 Pokud budete chtít vílu zavěsit, nezapomeňte ještě zezadu přidat poutko. 

a máme hotovo

Víla je hotová a už je jen na vás, jaké dobrodružství spolu s ní podniknete. Naše víla je Bezinková víla, a my ji šli s dětmi hledat, aby nám v lese ukázala bezový keř, ze kterého jsme si natrhali květy a připravili bezinkovou šťávu. Může to být ale víla maková, jahodová nebo třeba noční 🙂 Můžete ji vyrobit dětem aby ji našli, vyzdobit s ní pokojíček nebo spolu s ní vyrazit do lesa.

Tak ať vám dělá radost! 

Použito z e-shopu

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...