header('Access-Control-Allow-Origin: https://www.hravameli.cz');

5 způsobů, jak využít velikonoční vykrajovátka

Veselé a hravá velikonoční vykrajovátka využijete na mnoho způsobů. Nevěříte? Podívejte se, jak jsme vykrajovátka využili my.

Viděli jste už naše velikonoční vykrajovátka? Jsou opravdu moc povedená a rozradostní zajisté nejen děti, ale také každou kreativní duši! A těch možností co s nimi… Přinášíme vám 5 nápadů, jak jsme si s vykrajovátky vyhráli my.

Potřebujeme:

1. výborné perníčky

jak na to?

Postup na perníčky asi není třeba nijak zdlouhavě popisovat, každý máme ten svůj zaručeně nejlepší. Pokud by ale někdo chtěl, nabízíme náš vyzkoušený a k tomu jednu malou radu – zkuste těsto rozválet přímo na pečící papír, a hned na něm i vykrajovat. Nemusíte tak perníčky přenášet a snadněji se vám bude držet tvar.

Ručíme za to, že z perníčků budou všichni nadšení! A navíc, už ani nemusíte zdobit…

srdce-razitko

náš osvědčený recept

2 ks vejce
2 lžíce med
140 g cukr moučka
1 lžička soda
400 g hladká mouka
100 g tuk na pečení
2 lžičky perníkové koření
srdce-razitko

2. jarní zapichovátka

jak na to?

K výrobě krásných jarních zapichovátek využijte samotvrdnoucí hmotu. Dobře se s ní pracuje, vykrajujete úplně stejně jako perníčky. Poté necháte klidně i několik dní zaschnout.

Nakonec libovolně dozdobíme, my malovali vodovými barvami, ale fantazii se meze nekladou.

Pak stačí nalepit nejlépe tavnou pistolí na špejli přidat mašličku a hurá do květináče!

srdce-razitko

3. velikonoční jmenovky a výzdoba

jak na to?

Postup je úplně stejný, jako při výrobě zapichovátek, jen nesmíte zapomenout udělat ještě „za čerstva“ dírku. Později by se vám tvar mohl rozdrobit.

Nezapomeňte také na to, že tvary musíte během schnutí otáčet, aby se vám nezkroutily!

Využít je pak můžete třeba jako jmenovky na dárečky nebo jako výzdobu.

srdce-razitko

4. last minute razítka

jak na to?

 Razítka jde krásně využít i na pěnovku. Stačí otisknout, obtáhnout fixou (ideálně křídovou) kontury a je hotovo! Vystřihneme tvar a můžeme využít třeba na visačku, dozdobení přáníčka, jako zapichovátko do květináče nebo jinou jarní výzdobu.

Rychlé, jednoduché a moc hezké!

 

srdce-razitko

5. hračka pro nejmenší

cože?

No ano, vykrajovátka můžete využít i jako hračku. Naše děti ohromně baví přiřazovat obrázky do správného tvaru! Neuvěříte, jak dlouho se u toho děti zabaví…

Tak co, už taky tato krásná vykrajovátka nutně potřebujete? 😀 

srdce-razitko

Další příspěvky

Pirátské léto pro děti

Pirátské léto pro děti

Jak si spolu s dětmi užít léto na plno? Jak zabavit děti v létě? Nápady na hry a aktivity pro děti přes letní prázdniny? To vše jsme pro vás přichystali - užijte si pirátské léto! Nechte se inspirovat, vytiskněte si pirátskou mapu a vydejte se spolu s námi za letním...

Bezinková víla

Bezinková víla

Vyrábíte s dětmi bezovou šťávu či sirup? A co tak ji letos vyrobit spolu s Bezinkovou vílou. Tvoření je díky nutnosti tavné pistole spíše pro starší děti, ale s pomocí rodičů ji klidně zvládnou vyrobit i děti od 4 let.

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Náhrdelník ze smršťovací fólie

Chcete s dětmi kouzlit? Pak použijte smršťovací fólii! Uvidíte, jak nadšené děti budou. Můžete z ní vyrobit krásné náhrdelníky, náramky i přívěsky, ať už třeba na čarodějnický karneval nebo jako dárek ke dni matek!Smršťovací fólie je malý zázrak, který děti doslova...